Najpopularniejsze zwierzęta domowe, które chętnie hodowane są w Polsce. Sprawdź, jakie zwierzęta są towarzyszami Polaków.

Niemal w każdym domu, chociaż raz, pojawił się zwierzak. Jego posiadanie, ma duży wpływ na rozwój dzieci, ale również uzupełnia pustkę, tworząc silną więź ze swoim właścicielem.
Choć wszystkie zwierzęta domowe, są na swój sposób urocze, zważywszy na ich upodobania, oraz potrzeby, przed podjęciem decyzji, o nowym pupilu, przyszły właściciel powinien obowiązkowo dowiedzieć się niezbędnych informacji, odnośnie hodowli danego gatunku. Zdobycie tej wiedzy, z pewnością pomoże utrzymać zwierzę w dobrej kondycji, oraz przyczyni się do nawiązania z nim silnej więzi.
Jeśli marzysz o własnym pupilu sprawdź, jakie zwierzęta domowe są najpopularniejsze w Polsce.

Zwierzęta domowe, które spotkać można w Polskich domach. Sprawdź listę, najpopularniejszych, domowych zwierząt.

Kiedy pada pytanie o zwierzę domowe, najczęstszą odpowiedzią jest kot lub pies. Zwierzęta te, od wielu lat są w naszych domach, dotrzymując nam towarzystwa. Są komunikatywne, łatwo nauczyć je poprawnego zachowania, różnorodnych sztuczek oraz zabaw, które umocnią więź między zwierzakiem, a właścicielem. Zwierzęta te, są również bardzo towarzyskie, okazują swoją miłość, oraz szybko przywiązują się do nowego właściciela, dzięki czemu najczęściej pojawiają się w domu, w którym mieszkają dzieci. Choć są zdecydowanie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi, równie popularne są gryzonie, na przykład chomiki, myszy, szczury, szynszyle, kanie pospolite, czyli świnki morskie oraz króliki. Zwierzęta te, są ciekawe świata, dzięki czemu, chętnie spędzają czas ze swoimi właścicielami. Nie potrzebują specjalnych, dużych wybiegów, oraz regularnych spacerów, dlatego doskonale nadają się dla osób zapracowanych, lub tych, którzy często przebywają po za domem. Ich karmienie, nie jest tak czasochłonne, jak w przypadku psa czy kota, gdzie najczęściej właściciele, decydują się na gotowanie zwierzętom posiłków, by mieć pewność, ze dostają jak najlepsze jedzenie.
Gryzonie, żyją zdecydowanie krócej, dobrze znoszą zmianę otoczenia, oraz najmniej uczulają, co daje im przewagę nad innymi zwierzętami domowymi. Nie są to jednak wszystkie zwierzęta domowe, chętnie hodowane w Polsce.
Choć są mniej popularne niż psy, koty, czy gryzonie, w polskich domach spotkać można liczne gatunki zwierząt egzotycznych, w tym ryby, żółwie czy jaszczurki. Ich hodowla jest nieco trudniejsza, i wymaga dużo czasu. Aby gady, mogły rozwijać się prawidłowo, potrzebują specjalnych warunków, w tym dużego, bezpiecznego oraz przestronnego terrarium, w którym znajdują się odpowiednie warunki do życia. W przypadku gadów, bardzo kluczowa jest temperatura oraz wilgotność powietrza, gdyż niewłaściwe warunki, mogą przyczynić się do rozwoju groźnych dla zwierzęcia chorób, a nawet jego śmierci. Tak samo jak w przypadku psów, gady potrzebują dużo uwagi, odpowiedniego pożywienia oraz dużego nakładu finansowego, dlatego nadają się dla osób, które posiadają sporo wolnego czasu.
Niezależnie od tego, na jakie zwierzę ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj, aby zapewnić im odpowiednie warunki do życia.